Anasayfa   Hakkımızda Hizmetlerimiz Referanslarımız İnsan Kaynakları   İletişim

Vaktin nakit olduğunun gayet farkındayız. Ancak doğruluk, zaman ve dürüstlük ilkelerinden taviz vermeden...Tercüme projelerinizin hızlı ve doğru bir şekilde yapılmasını mı istiyorsunuz? Bunu yaparken aynı zamanda da bütçenize uygun tercüme mi arıyorsunuz?.
EKONOMİK TERCÜME
Doğru dili konuşmak
Markanızı kitlelere duyurmak amacıyla uzun yıllar harcadınız...Markanızın özellikleri ve firmanızın sunmuş olduğu himzetlerin tanıtımı amacıyla bir çok kampanyalar yürüttünüz. Şimdi bir düşünün markanızı en zirveye çıkarmak için harcamış olduğunuz bunca emeği firma websitenizin, broşürlerin, reklamlarınızın ve duyuruların kötü tercüme edilmiş olmasından dolayı kaybetmeyi göze alabilir misiniz?
İnsanların kaynaklarınızda yanlış tercümeleri görmeleri çok komik...

Tanıtımlarında ve firma kaynaklarında yanlış çeviriden dolayı komik duruma düşen yalnızca küçük firmalar değil...Alın işte size bugün büyük diye adlandırdığımız ve tanıtım kampanyalarında çeviri hataları dolu olan firmalar:

•  Kentucky Fried Chicken solafanı olan "Finger lickin' good" Çince'ye "Parmaklarınızı koparın" manasına gelerek tercüme edilmiştir.

• İtalya'da "Schweppes Tonic Water" (Tonik), reklamı "Schweppes Tuvalet Suyu" olarak tercüme edilmiş.
...siz siz olun başınıza bu tarz deneyimlerin gelmesini engelleyin
Bu tarz tercüme hatalarının komik olduğunu kabul etmeli ve bu gülünç duruma düşen kişilerden biri olmamalıyız. İşte bu yüzdendir ki pazarınıza ve tanıtımlarınıza ilişkim materyallerinizin tercümesi bu derece önemlidir. Bu yalnızca sizin firmanız için değil, müşterileriniz ve kariyeriniz için de oldukça önemli bir konu.

Yanlış tercümenin önüne geçmek için yanlızca yabancı dilleri ana dilleri olarak konuşan kişilerle çalışmaktayız. Bu reklamların ve tanıtımların hedef dilde yerelleştirildiğinde istenilen etki ve sonuçları vermesi için bu tercümanlarımız yerel pazarları ve gelenek görenekleri bilen ve buna göre reklamlarınızı ve sloganlarınız optimize eden kişilerden oluşmaktadır.
Mesajınızın yerine ulaştığından emin olun...

Özellikle pazarlama ve yaratıcı materyal hazırlanması söz konusu olduğunda, tercüme yalnız başına dil gereksinimlerinize yeterli cevabı veremez.

Biz kendimizi yaşamış olduğunuz tüm bu problemlerin üstesinden gelecek olan bir firma olarak görüyoruz. Doğru yollardan giderek sizi doğru sonuçlara ileteceğiz.

Firmamızda yalnızca sizin sektörünüzde önceden bir deneyim sahibi ve yaratıcı tercümanlar çalışmaktadır. Bu da sizin materyallerinizde ilk başta gütmüş olduğunuz amaçların tercümenin için kaybolmasını engelleyen en önemli unsurdur.

 

 


Misyonumuz
Vizyonumuz
Hukuki Tercüme
Teknik Tercüme
Ticari Tercüme
Tıbbi Tercüme
Simultane Tercüme
İngilizceden Türkçeye
Türkçeden İngilizceye
Profesyonel Tercüme
Tercüme Bürosu
Tercüme Şirketi
Tercüme Firması
Kaliteli Tercüme
Ekonomik Tercüme
Kurumsal Tercüme
Kobi Tercüme
Tercüme Danışmanlığı
Express Tercüme
 

info@megadil.com.tr